icon_search

  Kilka dni temu w naszych sklepach zakończyła się Letnia Zbiórka Żywności. Łącznie zebraliśmy 15 295 kg artykułów spożywczych. Ta rekordowo długa zbiórka odbywała się  we wszystkich 320 sklepach w Polsce przez całe wakacje, tj. od 1 lipca  do 31 sierpnia. 

   

  Serdecznie dziękujemy naszym klientom za zaangażowanie i pomoc tym, którzy tego wsparcia obecnie najbardziej potrzebują. Przekazana żywność pozwoli na przygotowanie ponad 36 tysięcy posiłków. 

   

  „Pojawienie się koronawirusa spowodowało, że nasza pomoc w tym trudnym czasie stała się kluczowa dla wielu rodzin, których sytuacja materialna uległa nagle znacznemu pogorszeniu. Wsparcie ze strony Tesco i organizacja Letniej Zbiórki Żywności to ratunek dla wszystkich potrzebujących, dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazanie solidarności i wsparcie”. – mówi Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności

   

  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób boryka się z problemem zakupu żywności dla swoich rodzin, a nasza pomoc jest nieustannie potrzebna, dlatego zaraz po wybuchu pandemii przekazaliśmy dodatkowo ponad 20 ton żywności w postaci jednorazowej darowizny. Ponadto wszystkie nasze sklepy w całej Polsce codziennie pomagają -  każdego dnia z ponad 200 sklepów przekazujemy nadwyżki żywności.

   

  Wspaniale po raz kolejny patrzeć na to, co możemy osiągnąć działając wspólnie dla jednego celu. Każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma znaczenie.

   

  Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy!

   

   

  Cel letniej zbiórki żywności Tesco

   

  W Tesco nieustannie  chcemy pomagać osobom, które najbardziej potrzebują wsparcia. Regularnie organizujemy zbiórki żywności, w trakcie których zbieramy produkty dla najbardziej potrzebujących. Podczas ostatniej edycji świątecznej zbiórki zebraliśmy 112 ton jedzenia.  Pandemia COVID-19 sprawiła, iż wiele osób nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować letnią zbiórkę żywności. W ciągu najbliższych 9 tygodni będziecie mogli wesprzeć osoby w potrzebie przekazując żywność z długim terminem przydatności.

  Wiemy, że nasi klienci dbają o swoje lokalne społeczności, dlatego chcemy dać im możliwość dodatkowego wsparcia osób najbardziej potrzebujących.

  Od 2014 roku przekazaliście w ramach zbiórek

  3 783 000 kg

  żywności dla osób potrzebujących.

  Gdzie przekazujemy Wasze darowizny?

  Gdzie przekazujemy Wasze darowizny?

  Wszystkie produkty zostaną przekazane do Banków Żywności i Caritas. To oni rozdysponują żywność wśród najbardziej potrzebujących. Organizacje te wspierają seniorów, samotne matki, rodziny, osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, osobom z niepełnosprawnościami i wszystkim innym, którzy potrzebują wsparcia.

  Od 2014 roku zebraliśmy 3 783 ton żywności, co daje 8,8 mln posiłków.

  Dziękujemy za Twoje wsparcie!

  Nasi partnerzy

  ddl_text_editor_image

  Przeglądaj najlepsze oferty tego tygodnia

  Our price
  Cebula (kg = 2.99)
  Cebula
    299
  Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
  Dodaj do listy zakupów
  Our price
  Pomidor (kg = 6.99)
  Pomidor
    699
  Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
  Dodaj do listy zakupów
  Our price
  Banany (kg = 4.89)
  Banany
    489
  Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
  Dodaj do listy zakupów
  1 / 3