porada.getPelnaNazwa()

Słodkie etykiety na czekoladę i herbatę dla ukochanych + BONUS

Magda Mirkowicz

Słowo od autora

Jako autorka najbardziej kobiecego bloga w sieci, pokazuję jak pozbyć się nudy i sprawić, żeby życie stało się kreatywne i pełne pozytywnej energii. Ładne rzeczy inspirują. Ponieważ uwielbiam dobry design, postanowiłam pokazać linię Tesco finest*, która w połączeniu z moimi grafikami do druku, może być wspaniałym prezentem dla ukochanych w walentynki.

Autor: Magda Mirkowicz, www.mypinkplum.pl/

test

W tym roku święto zakochanych planuję przeżyć idealnie. Romantycznie i tak jak należy, z mężczyzną, którego kocham nad życie, moim mężem. W walentynki, blisko 10 lat temu, poszliśmy z Kamilem na naszą pierwszą randkę. Piliśmy wówczas w pewnej warszawskiej knajpce herbatę i pałaszowaliśmy słodkości. Była to herbata z pomarańczą. Leżała też tam tabliczka gorzkiej czekolady, najsłodsza, jaką w życiu jadłam! Do dziś wspominamy ten dzień z radością, a niewiele brakowało byśmy nigdy na nią nie poszli. Taki to cudowny dar od losu!

Mam nadzieję, że i Wy planujecie ze swoimi połówkami ten dzień przeżyć należycie. Pamiętajcie, żadnych kłótni, czy wypominania jakichś bzdur! Macie być wobec siebie tego dnia czuli i kochani. Myślę, że tabliczka czekolady i filiżanka herbaty w tym pomogą! A wieczorem romantyczna kolacja albo film o miłości... :)

test
test

Kontynuując temat walentynkowych dekoracji, odwiedziłam dla Was Tesco, a podczas zakupów — znalazłam najpiękniejsze designersko oraz przepyszne czekolady i herbaty! Zainspirowana elegancką kolekcją Tesco finest*, przygotowałam dopasowane do niej dwa zestawy słodkich, miłosnych etykiet. Znajdziecie w nich etykiety na czekolady i pudełka herbat oraz metki do herbatek w torebkach. Pierwszy komplet b&w z turkusowymi i różowymi elementami spodoba się tym bardziej lubiącym "słodkie" wzory. Drugi, różowy, wpadnie w oko romantyczkom. Na koniec przygotowałam również plakat! Miłosny, a jakże! Często mnie o taki prosiliście, więc jestem przekonana, że będzie wyglądał pięknie w Waszych domach!

test
test

Powieście na ścianach walentynkowe plakaty, wydrukujcie pudełeczka, możecie do nich włożyć i czekoladę, i torebki herbaty. Ulubioną czekoladę obłóżcie wybraną etykietą. Niewiele kłopotu i wycinania nożyczkami, a będzie to niezapomniany podarunek! :) Będziecie mieli pretekst, by przy kubku pysznej herbaty i słodkich kostkach czekolady, powiedzieć sobie, co do siebie czujecie.

test

Poza pysznymi czekoladami i herbatami, na półkach znalazłam masę innych smakołyków! W moje ręce wpadł długo poszukiwany przeze mnie krem cytrynowy lemon curd, który po prostu uwielbiam! Mam też konfiturę z karmelizowanej czerwonej cebuli i oliwę z oliwek z dodatkami papryczek chili... Już nie mogę się doczekać, kiedy przyrządzę z nich coś smacznego. Lubię takie kulinarne atrakcje i eksperymenty. A i jeszcze taki sekrecik, co by osłodzić sobie czas na po randce - dropsy z mlecznej czekolady do rozpuszczania... taki mój mały grzeszek ;) No i czipsy. Do filmu... :)

2 wzory etykiet na słodkie prezenciki

test
test

Jak przygotować słodkie etykiety?

Wydrukujcie projekty z plików, do których linki znajdziecie na końcu posta. Na pierwszej kartce znajdziecie etykietę na czekoladę, a na drugiej etykietę do pudełka herbaty i metki do jej woreczków. Z tymi ostatnimi będzie troszkę pracy, ale nic trudnego. Ich wielkości dopasowane są idealnie do opakowań Tesco finest*, ale możecie wykorzystać je również gdzie indziej.

Co będzie potrzebne?

  • wydruki
  • nożyczki
  • taśma klejąca dwustronna
  • taśma klejąca przezroczysta (lub ozdobna washi tape)
  • opcjonalnie: gilotyna do papieru

Krok po kroku

1. Wytnij ostrożnie wzdłuż linii wszystkie prostokątne elementy (czekolada i pudełko herbaty). Najlepiej zrobić to gilotyną biurową, bo brzegi wychodzą idealnie równe, ale jeśli jej nie masz, to spokojnie działaj nożyczkami.

2. Metki do herbaty wycinaj nożyczkami. Na planszach jest ich po 16 sztuk.

3. Rozpakuj ostrożnie herbatę i wyjmij z niej torebeczki.

4. Przytnij do połowy oryginalne metki herbaty, ponieważ w przypadku serduszek są za duże i mogą brzydko wystawać.

5. Przyklej z obu stron niewielkie kawałki dwustronnej taśmy klejącej do metki, która jest przy sznurku herbaty.

6. Następnie zegnij wyciętą metkę i sklej ją z taśmą na oryginalnej metce. Herbatki gotowe!

7. Teraz już tylko wystarczy przykleić etykiety do pudełek czekolady i herbaty. Możesz użyć przezroczystej taśmy (najlepiej matowej), ale i ozdobna, którą dopasujesz stylistycznie, będzie się świetnie prezentować.

test
test
test
test

Jest i niespodzianka!

W bonusie postanowiłam przygotować dla Was kolejny plakat dla zakochanych! Prosiliście mnie o plakaty do kuchni. Wierzę, że "Wspólne poranki są najsłodsze" przypadnie Wam do gustu! :)

test
test

LINKI DO POBRANIA