Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach

Harcerska przygoda na Szlaku Legend


Liczba głosów

9851

Projekt "Harcerska przygoda na Szlaku Legend" wskrzesza ideę harcerstwa,ponieważ bycie harcerzem to zaszczyt, bycie turystą to pasja, a bycie dobrym człowiekiem to wyzwanie. Projekt obejmuje trzy piesze wycieczki: na wieżę widokową w Ciepłowodach, do unikatowego lasu bukowego w Muszkowicach oraz do Kobylej Głowy, podczas których uczestnicy odkryją tajemnice ziemi ząbkowickiej,nakręcą filmy, pobawią się przy ognisku i w czasie zbiórek harcerskich. Każdy uczestnik dostanie mundurek.

Realizacja projektów

Celem projektu było przede wszystkim wskrzeszenie idei harcerstwa na terenie naszej gminy.Dzięki projektowi zachęciliśmy dzieci do udziału i promowania harcerstwa.Drugim celem było doposażenie dzieci i kadry prowadzącej zastęp zuchowy i harcerską gromadę w niezbędne umundurowanie, podręczniki metodyczne i inne elementy niezbędne w pracy harcerza. Ważne było także aby pokazać dzieciom piękno naszej gminy i Szlaku Legend,który jest naszą turystyczną wizytówką.Do tego służyły nasze wycieczki po szlaku. Wszystkie cele zrealizowaliśmy w 100%. Dodatkowo dzięki funduszom z projektu uczciliśmy rocznicę powstania zuchów, co było wspaniałą zabawą , a jednocześnie nauką dla uczestniczących w uroczystościach gości.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS