Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Abi

A może tak zbudujmy z dziećmi zabawkę?


Liczba głosów

5405

Celem projektu jest pokazanie, jak poprzez dobrą zabawę można wkręcić się w naukę programowania i budowania robotów. Uczestnicy będą bawić się nauką, robotami i eksperymentować na bezpłatnych warsztatach technologiczno - zabawowych. Realizacja projektu sprawi, że w przyszłości będzie więcej pasjonatów technologii i inżynierów. Uczestnicy doznają poczucia sprawczości w tworzeniu, dzięki czemu, w przyszłości, z dużo większą determinacją będą dążyli do rozwoju i spełniania marzenia.

Realizacja projektów

W programie zrealizowaliśmy jednodniowe zajęcia warsztatowe z majsterkowania, robotyki i programowania. Uczestnicy zostali poinstruowani jak przy pomocy, prostych przedmiotów, które mają dostępne we własnych domach tj.baterie, flamastry, kubki styropian, drewno zbudować przy współpracy z rówieśnikami poruszającego się samodzielnie robota. Dzieci poznały alternatywne zastosowania dla przedmiotów używanych we własnych domach. Zajęcia odbyły się na terenie szkoły podstawowej w Nowem koło Krośniewic.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS