Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja OGRÓD MARZEŃ Jarocin

Programujemy własne marzenia - nauka programowania dla dzieci i młodzieży


Liczba głosów

2800

Celem projektu jest pokazanie dzieciom,że czas przed komputerem może być wartościowy. Zapraszamy uczniów w wieku od 10 do 17 lat na bezpłatne warsztaty z programowania, podczas których pokażemy jak budować poruszające się roboty, systemy zabezpieczeń, a nawet tworzyć własne gry komputerowe. Pokażemy, jak można rozwijać zainteresowania przy wykorzystaniu nowych technologii.

Realizacja projektów

W ramach projektu zrealizowaliśmy dwudniowe warsztaty o tematyce programowania. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie mieszczącej się przy ulicy Przemysłowej. Dzieci budowały roboty i inne konstrukcje przy wykorzystaniu kartonu, filcu i innych materiałów papierniczych, a uruchomiały je wykorzystując Arduino. Uczniowie poprzez naukę programowania miały możliwość wprowadzić w życie konstrukcje, które sami zbudowali podczas zajęć, a które zaprogramowali przy pomocy programu Sratch for Arduino.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS