Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Złote Psy

Terapia na cztery łapy i jeden ogon


Liczba głosów

7326

Projekt " Terapia na cztery łapy i jeden ogon" jest skierowany do dzieci niepełnosprawnych. Obecność psa na zajęciach terapeutycznych sprawi, że trudne terapie staną się przyjemnością i dobrą zabawą. Pies pomoże pokonać wiele trudności dzieciom, którym niełatwo przychodzi pokonywanie problemów dnia codziennego. Pies to nie tylko super przyjaciel, ale doskonały motywator do pracy terapeutycznej. Dziecko nie pracuje dla terapeuty tylko dla psa. Pracuje i uczy się szybciej i lepiej.

Realizacja projektów

W terminie 3.09.2019 - 18.11.19 zrealizowaliśmy projekt pod nazwą "Terapia na cztery łapy i jeden ogon" skierowany do dzieci niepełnosprawnych z powiatu wołowskiego. W ciągu tego czasu z zajęć skorzystało 6 dzieci. Każde z nich raz w tygodniu przez 30 minut miało możliwość skorzystania z zajęć terapeutycznych z udziałem psa. Są to wyjątkowo atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Rodzice pośrednio również korzystali z możliwości kontaktu z terapeutom, możliwości uzyskania porady i rozmowy. U dzieci zauważono postępy w terapii, w uzyskaniu nowych umiejętności w zakresie rozwoju psychoruchowego, ale też poprawy komunikacji zarówno werbalnej jak i niewerbalnej. Zadowolenie rodziców i dzieci podczas zajęć było dla nas najlepsza oceną zasadności realizacji tego typu projektu. Każdy z rodziców wyraził chęć i potrzebę kontynuacji zajęć również po zakończeniu projektu.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS