Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Ja-Joy Aim

Barlinecki Dzień Zdrowia


Liczba głosów

11806

Kluczem do zdrowia jest profilaktyka, zabawa i uśmiech! Celem Barlineckiego Dnia Zdrowia jest połączenie bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji z lekarzami specjalistami oraz porad zdrowotnych z miłą atmosferą i lokalną integracją. Projekt ma na celu upowszechnienie profilaktyki zdrowotnej oraz zmianę nastawienia społeczności lokalnej do służby zdrowia.

Realizacja projektów

Barlinecki Dzień Zdrowia to wydarzenie łączące profilaktykę zdrowotną z zabawą dla mieszkańców całej gminy Barlinek i nie tylko, które odbyło się na dziedzińcu głównym Szpitala Barlinek w dniu 7 września 2019 r. Podczas imprezy odbywały się konsultacje z lekarzami specjalistami m.in. kardiologiem, laryngologiem, dermatologiem, pediatrami, neonatologiem, osteopatą, fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami oraz przeprowadzono prawie 1000 bezpłatnych badań profilaktycznych takich jak: ekg serca, badanie słuchu, ciśnienia krwi, badanie znamion skórnych dermatoskopem, badanie poziomu cukru, badania krwi takie jak morfologia i ob., badania postawy ciała u dzieci, masaże, badanie składu ciała. W czasie Barlineckiego Dnia zdrowia odbyły się również wykłady na następujące tematy: Nauka udzielania pierwszej pomocy, Zapobieganie wadom postawy u dzieci, Praktyczne wskazówki dietetyczne jak sobie radzić z zaparciami, Pora na smartfona, Pranajana, czyli techniki oddychania, Profilaktyka raka piersii, Profilaktyka raka nerki i raka prostaty. Dodatkowo w czasie wydarzenia miała miejsce kampania edukacyjna na temat życia dzieci z zespołem Aspergera i autyzmem oraz kampania promująca zdrowe odżywianie wraz z degustacją. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach pobudzających kreatywność oraz w śmiechoterapii i jodze dla dzieci. Dla uczestników wolontariusze przygotowali pyszny poczęstunek i ciepłe napoje oraz losowanie wśród uczestników vouchera do Baltim Hotel & SPA k. Mielna. Wydarzenie zintegrowało lokalną społeczność (prawie 50 partnerów) oraz ponad 300 uczestników. Wszystkie konsultacje ze specjalistami, badania oraz atrakcje były całkowicie bezpłatne. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością i było relacjonowane przez Twoje Radio.fm i lokalną prasę.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS