Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja "Teraz Ziębice"

Hip-hop łączy pokolenia


Liczba głosów

8512

Taneczny projekt Fundacji "Teraz Ziębice" ma na celu wzmocnić więzi międzypokoleniowe. W trakcie trwających 2 miesiące warsztatów przedstawiciele młodego i starszego pokolenia pod okiem instruktora nauczą się podstawowych i średnio zaawansowanych figur tańca hip-hop. Zajęcia zintegrują grupę i pomogą jej znaleźć wspólny język. Będą też doskonałą alternatywą dla telewizji, smartfonów i gier komputerowych.

Realizacja projektów

Projekt „Hip-hop łączy pokolenia” obejmował naukę tańca w grupie składającej się z wielopokoleniowych par, które podczas wspólnych zajęć miały okazję lepiej się poznać i w efekcie zredukować stereotypy dotyczące wieku, zainteresowań czy pomysłu na życie. Zajęcia umożliwiły grupie mieszkańców Ziębic i okolic poznanie podstawowych układów tańca hip-hop. Pierwszeństwo udziału w warsztatach miały wielopokoleniowe pary. Zajęcia odbywały się w październiku i listopadzie 2019 r., w każdy wtorek o godz. 17.00 w Ziębickim Centrum Kultury. Łącznie udział w warsztatach wzięło 20 osób. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Komorowska, która tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Kalina, działającym przy wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego (której jest absolwentką), dancehall w formacji Sista Crew oraz prowadziła grupę cheerleaderek przy jednej z wrocławskich szkół podstawowych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS