Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZY PSONI KOŁO W KOLE

„Z pomocą czterech łap”- stymulowanie rozwoju psychoruchowego dzieci niepełnosprawnych poprzez kynoterapię i alpakoterapię w integracji z dziećmi pełnosprawnymi


Liczba głosów

16503

Projekt "Z pomocą czterech łap" zrealizuje Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Kole poprzez zajęcia terapeutyczne - animaloterapię - (alpaki i pies) dla dzieci przedszkolnych oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ich celem jest integracja, stworzenie możliwości do nawiązania i rozwijania wzajemnych relacji, przełamywanie lęku przed kontaktem z dziećmi z wielorakimi niepełnosprawnościami oraz modelowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej poprzez wspólną zabawę.

Realizacja projektów

PROJEKT ZAKŁADAŁ PRZEPROWADZENIE ANIMALOTERAPII W INTEGRACJI DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z PEŁNOSPRAWNYMI. ZAJĘCIA W ILOŚCI 40 GODZIN ODBYŁY SIĘ NA TERENIE OŚRODKA REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO ORAZ ALPAKARNI. ZAJĘCIA WSPOMAGAŁO 4 WOLONTARIUSZY .WSPÓLNE ZAJĘCIA DOPROWADZIŁY DO NAWIĄZANIA STAŁEJ WSPÓŁPRACY MIEDZY PLACÓWKAMI. DZIECI Z PRZEDSZKOLA W SPOSÓB NATURALNY NAWIĄZYWAŁY POZYTYWNE RELACJE Z NIEPEŁNOSRAWNYMI RÓWIEŚNIKAMI I MIAŁY NATURALNA OKAZJĘ WYKREOWAĆ POZYTYWNY WIZERUNEK OSOBY NIEPEŁNOSPRWNEJ.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS