Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy

Biblioteka pełna pomysłów


Liczba głosów

27925

Projekt obejmuje cykl 20 warsztatów artystycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Proponowane przez nas zajęcia są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców naszej dzielnicy, którzy pragną uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach wspierających rozwój osobowości i kreatywności. Warsztaty będą się odbywać w placówkach Biblioteki Publicznej na Żoliborzu, będą ogólnodostępne oraz organizowane w godzinach popołudniowych, co umożliwi skorzystanie z nich wszystkim chętnym.

Realizacja projektów

W ramach projektu przeprowadzonych zostało 20 warsztatów rękodzielniczych w 5 placówkach biblioteki. Udział w nich wzięli mieszkańcy dzielnicy (ok 641 osób). Warsztaty miały charakter otwarty i były przeprowadzane w godzinach popołudniowych, dzięki czemu większa ilość osób miała do nich dostęp. Docelowymi grupami projektu były rodziny z dziećmi, seniorzy, osoby dorosłe i młodzież oraz osoby niepełnosprawne, dla których takie warsztaty są często ważnym elementem terapii. Bezpośrednią korzyścią realizacji projektu jest rozwijanie kreatywności, indywidualności oraz zdobywanie nowych umiejętności przez uczestników zajęć. Przeprowadzone działania w znacznym stopniu przyczyniły się do aktywizowania grup społecznych dotkniętych wykluczeniem, takich jak seniorzy oraz budowania i utrwalenia w świadomości mieszkańców wizerunku Biblioteki jako miejsca otwartego na nowe, kreatywne działania, integrujące społeczność lokalną, zachęcającego do wspólnego spędzania czasu.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS