Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej ,, SPECTRUM"

MuraLove Miasto


Liczba głosów

11941

Celem naszego projektu jest rewitalizacja i poprawa wizerunku zdewastowanych miejsc w Stalowej Woli poprzez stworzenie murali na zniszczonych ścianach budynków. Będą gigantyczne, ale też mniejszych rozmiarów, kolorowe, a czasami czarno-białe. Wywołają przeróżne odczucia – od radości po zdziwienie. Zatrzymają przechodnia w biegu. Murale potrafią przemienić szare i ponure miasto.

Realizacja projektów

Projekt ,,MuraLove Miasto” zrealizowany został przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej ,,SPECTRUM” w Stalowej Woli w okresie od sierpnia do października 2019 roku. Projekt z założenia miał się przyczynić do rewitalizacji zdewastowanych ścian budynków przy ul. 1- go Sierpnia 22 na Osiedlu Fabrycznym w Stalowej Woli poprzez powstanie murali. Na potrzeby promocji projektu zaprojektowano plakaty informujące o inicjatywie, a następnie rozwieszono w instytucjach na terenie miasta. Informacje o projekcie zostały również zamieszczone na portalach społecznościowych oraz stronie internetowej MOPS w Stalowej Woli. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności oraz grupy wolontariuszy teren przy garażach, gdzie powstał mural został gruntownie uporządkowany. Mieszkańcy byli obecni na każdych etapach tworzenia prac, czynnie uczestniczyli w spotkaniach konsultacyjnych, aż do momentu oddania gotowego muralu. Brali również aktywnie udział w pracach stricte malarskich – wyczyścili oraz zagruntowali ściany. Podsumowaniem projektu było spotkanie, na które zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu lokalnego (Urząd Miasta, Zakład Administracji Budynków, Miejski Zakład Budynków, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej), a także media, mieszkańcy bloku oraz wolontariusze. Realizacja projektu była odpowiedzią na głosy mieszkańców niejednokrotnie uskarżających się na pokutujący negatywny wizerunek postrzegania bloku jak i terenu wokół niego. Wykonany mural wzbudza nie tylko zainteresowanie, ale i zachwyt, cieszy oko, a co najważniejsze ubarwia szarą, miejską rzeczywistość. Stał się również inspiracją oraz zachętą do powstawania kolejnych graficznych rysunków na Osiedlu Fabrycznym.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS