Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach

Z TESCO na medal! - zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami


Liczba głosów

21361

W ramach projektu chcemy zorganizować w Wadowicach zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami. By udowodnić, że sport mogą uprawiać wszystkie dzieci bez względu na stan zdrowia. Mali sportowcy będą uczyć się pływać rożnymi stylami oraz grać w tenisa stołowego. Kto wie czy wśród nich nie znajdą się przyszli zawodnicy olimpiad specjalnych?

Realizacja projektów

Po pierwsze: w sierpniu przeprowadziliśmy rekrutację - zaprosiliśmy do bezpłatnych zajęć 15 dzieci z niepełnosprawnościami (w formie ogłoszeń na stronie internetowej i na facebooku). Po drugie: zorganizowaliśmy zajęcia sportowo-terapeutyczne z nauki i doskonalenia pływania na basenie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia realizowane były przez 3 miesiące: od września do listopada na terenie Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach. Poprowadził je terapeuta-instruktor pływania. Zrealizowano pulę 60 h zajęć. Po trzecie: zorganizowaliśmy zajęcia sportowo-integracyjne z nauki tenisa stołowego dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia realizowane były przez 3 miesiące: od września do listopada na terenie CERT (Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego) w Wadowicach. Poprowadził je terapeuta-instruktor tenisa. W prowadzeniu zajęć pomogli wolontariusze. Zrealizowano pulę 24 h zajęć. Po czwarte: w grudniu oceniliśmy i podsumowaliśmy działania projektowe.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS