Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych "Nasza Przyszłość"

„Razem mocniejsze- dziewczyny wspierają nie tylko dziewczyny”


Liczba głosów

6014

Celem projektu„Razem mocniejsze- dziewczyny wspierają nie tylko dziewczyny” jest wzmocnienie u jego uczestniczek/ów wiedzy i umiejętności potrzebnej do reagowania na dyskryminację w otoczeniu. Temat projektu jest istotny ze względu na stale rosnący problem zagrożenia dyskryminacją w przestrzeni publicznej i nie tylko. Korzyści z realizacji projektu odniosą nie tylko dziewczęta uczestniczące w warsztatach ale także osoby, które wezmą udział w kampanii/happeningu kończącym projekt.

Realizacja projektów

Celem projektu „Razem mocniejsze- dziewczyny wspierają nie tylko dziewczyny” było wzmocnienie u jego uczestniczek/ów wiedzy i umiejętności potrzebnej do reagowania na dyskryminację w otoczeniu. Główne działania w projekcie: 1.Warsztaty antydyskryminacyjne dla Dziewcząt. W pierwszej części warsztatu omówione zostały kwestie stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Uczestniczki przyjrzały się mechanizmom powstawania dyskryminacji, zastanawiały się nad tym skąd się biorą stereotypy zarówno te dotyczące różnych narodowości, grup społecznych, jak i płci czy grup mniejszościowych. W drugiej części warsztatu pracowały nad wzmocnieniem relacji pomiędzy kobietami, które często w życiu codziennym są socjalizowane do rywalizacji między sobą. 2. Kampania samoakceptacji swojego ciała: "Dla ciała akcja - samooakceptacja" zorganizowana przez uczestniczki projektu w LO w Lubaczowie.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS