Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca

Stworzenie ogrodu terapeutyczno- relaksacyjnego przy budynku Oddziału 6A w Szpitalu Klinicznym im.J.Babińskiego w Krakowie - Kobierzynie


Liczba głosów

57624

Projekt obejmie prace związane z założeniem ogrodu terapeutyczno-relaksacyjnego dla pacjentów Szpitala Klinicznego im.dr.J.Babińskiego w Kobierzynie.Celem jest uzyskanie pięknego i przyjaznego dla pacjentów wnętrza ogrodowego, w którym pacjenci szybciej wracaliby do zdrowia i jednocześnie brali udział w zajęciach psychoterapii i hortiterapii. Hortiterapia jest uznaną i stosowaną na całym świecie metodą terapeutyczną polegająca na leczącym oddziaływaniu ogrodu na psychikę człowieka.

Realizacja projektów

Projekt został zrealizowany w terminie wyznaczonym w projekcie. Wolontariuszami w realizacji byli pacjenci z Oddziału 6A przy którym został założony ogród terapeutyczno-relaksacyjny. Materiały pomocnicze i rośliny i zostały przywiezione wcześniej i zabezpieczone przed wyschnięciem. Po wytyczeniu rabat, została zerwana darń . Potem teren został przekopany, wyrównany i przykryty włókniną ogrodową. Następnie rozłożono według planu rośliny i posadzono. Po posadzeniu roślin powierzchnie rabat wysypano korą. W trakcie realizacji projektu była prowadzona w mediach społecznościowych kampania reklamowa, która szczegółowo opisywała etapy realizacji.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS