Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja naKole

TANDEM DLA SENIORA


Liczba głosów

29843

Każdy z nas chce dbać o swoje zdrowie oraz kondycję. Dzięki Tandemowi kolejne osoby będą mogły razem z naszymi wolontariuszami jeździć na rajdy i wycieczki rowerowe. Ponadto taki rower da możliwość kształtowania zdrowych nawyków zarówno pośród seniorów i młodych wolontariuszy.. Wspólnie będziemy wspierali zdrowy i aktywny styl życia opolan. Ze złożonego przez naszych wolontariuszy tandemu będą mogli korzystać wszyscy potrzebujący takiego jednośladu mieszkańcy miasta.

Realizacja projektów

Tuż po otrzymaniu od organizatorów informacji o przyznanym grancie, członkowie zarządu fundacji rozpoczęli prace związane z przygotowaniem projektu rowerowej ramy. Rysunek został przygotowany bardzo starannie i uwzględniał każdy szczegół wpływający na wielkość oraz masę wykonanego na jego podstawie roweru. Gotowy projekt został przesłany do firmy „ BIke Mielec” która na jego podstawie zespawał szkielet tandemu. Wraz z otrzymaniem gotowej i pomalowanej ramy, przyszedł czas na zakup pozostałych elementów konstruowanego roweru. Układ kierowniczy, hamulcowy, części napędu, wygodne siodełka oraz zapewniające bezpieczniejszą jazdę po zmroku oświetlenie. Gdy wszystkie potrzebne elementy zostały skompletowane , przyszedł czas na rozpoczęcie produkcji. Kolejnym etapem jest czas testów, sprawdzenie poprawności działania wszystkich podzespołów jednośladu. W tym celu rowerowi konstruktorzy wyruszyli w pierwsza podróż. Testy wypadły pomyślnie i wraz z nadejściem sezonu rowerowego zostanie oddany do użytku Opolan. A że dla nas sezon rowerowy nigdy się nie kończy to do jego użytkowania zaprosimy mieszkańców wraz z nadejściem nowego cudownego 2020 r ;)

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS