Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół "Pomost"

Wolontariat w rytmie hip-hop


Liczba głosów

15246

Celem projektu jest zaangażowanie seniorów w wolontariat poprzez niesztampowe działania. Przez 3 miesiące będą regularnie uczestniczyć w warsztatach tańca hip-hop, spotkaniach z inspirującymi gośćmi oraz zostaną przeszkoleni z planowania i realizacji własnej inicjatywy wolontariackiej. Zrealizują projekt z wykorzystaniem hip-hopu dla lokalnej społeczności (np. zajęcia dla dzieci, czy pensjonariuszy DPS). Otrzymają pomysły, które będą mogli regularnie realizować po projekcie.

Realizacja projektów

Projekt polegał na organizacji cyklu zajęć dla seniorów, dzięki którym otrzymali dodatkowe narzędzia ułatwiające im integrację międzypokoleniową oraz realizację działań wolontaryjnych. Harmonogram projektu obejmował II etapy: I etap (sierpień): rekrutacja osób 60+ do projektu II etap (wrzesień - listopad): warsztaty hip-hop oraz zajęcia prozdrowotne z instruktorem (1xtyg. po 2 h, łącznie 12 h) III etap (grudzień): samodzielna realizacja inicjatywy (występ na Galę Wolontariatu) Po zakończeniu projektu seniorzy będą współpracowali z RCW "Centerko" i działali na rzecz lokalnych placówek, np. pomagali w zajęciach, organizowali akcje i happeningi, dzięki zawiązane w toku zadania grupie Yoł Yoł Seniorzy.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS