Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu

Rehabilitacja i leczenie dzieci niepełnosprawnych - turnusy rehabilitacyjne.


Liczba głosów

26499

Celem projektu jest organizacja turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych z najbiedniejszych rodzin. Turnusy przeznaczone będą dla dzieci z różnymi schorzeniami, upośledzeniem umysłowym, dziecięcym porażeniem mózgowym, całościowym zaburzeniem rozwojowym itd. Turnusy rehabilitacyjne to dla niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzin okazja do poprawy stanu zdrowia i społecznej rehabilitacji pozwalającej na lepsze funkcjonowanie na co dzień.

Realizacja projektów

Dzieci niepełnosprawne z lokalnej społeczności zyskały możliwość wyjazdu na zorganizowany turnus rehabilitacyjny łączący leczenie z wypoczynkiem. Wyjazd korzystnie wpłyną na poprawę zdrowia oraz samopoczucia zarówno samych dzieci niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów. Uczestnictwo w wyjeździe rozbudziło pozytywne emocje oraz przyczyniło się do wzrostu integracji społecznej uczestników. Projekt pozwolił dzieciom niepełnosprawnym spełnić marzenie o prawdziwych wakacjach.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS