Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Mieszkańców Piasecznej Górki "Z Górki"

Ochrona roślin miododajnych i hydrofitowych sposobem na integrację.


Liczba głosów

30433

Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów ekologicznych, podczas których dzieci posadzą z dorosłymi drzewa miododajne oraz nadadzą im imiona, a mamy wykonają na drzewa ozdobne osłony antymrozowe. Jednocześnie uczestnicy zaprojektują graficznie tablicę edukacyjną, na której znajdować się będą zdjęcia wszystkich drzew i krzewów miododajnych oraz bylin hydrofitowych znajdujących się w miejscowości. Celem projektu jest przybliżenie roli w/w roślin w przyrodzie i integracja lokalnej społeczności.

Realizacja projektów

Projekt składał się z 3 działań: - przeprowadziliśmy warsztaty dla dzieci dot. znaczenia roślin miododajnych i hydrofitowych podczas których dzieci m. in. nadały imiona poszczególnym drzewom oraz nasadziły z pomocą dorosłych kolejne gatunki drzew i krzewów miododajnych - opracowaliśmy graficznie i merytorycznie 3 częściową tablicę edukacyjną ze zdjęciami i imionami drzew miododajnych i bylin hydrofitowych znajdujących się w miejscowości (m in. w ogrodzie deszczowym) oraz zleciliśmy wykonanie i montaż tablicy agencji reklamowej - wykonaliśmy podczas warsztatów prowadzonych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z włóczki ozdobne osłony chroniące drzewa przed mrozem, które następnie zostały zawieszone na młodych drzewkach rosnących na działce publicznej W efekcie realizacji projektu nastąpił: - wzrost świadomości ekologicznej u mieszkańców Piasecznej Górki poprzez montaż tablicy edukacyjnej dot. znaczenia roślin miododajnych i roślin hydrofitowych na działce publicznej w pobliżu placu zabaw - zwiększenie bioróżnorodności przestrzeni publicznej w Piasecznej Górce poprzez nasadzenie nowych gatunkowo krzewów miododajnych w ilości 15 sztuk - poprawa estetyki miejscowości - wzrost poczucia współodpowiedzialności za przestrzeń wspólną - integracja uczestników, nawiązanie nowych znajomości.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS