Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Szkoła Podstawowa im. Anny i Alfreda Krzyckich w Słębowie

"Skwer zmysłów"


Liczba głosów

20763

Projekt "Skwer zmysłów" będzie dotyczył pięknego słębowski parku znajdującego się na trasie rowerowej przy drodze w kierunku Damasławka. Jest to teren, na którym uważne oko dostrzeże biegające wiewiórki i dzięcioły, ucho wyłowi śpiew skowronka, a nos rozkoszować się będzie zapachem fiołków, bzów czy róż. W tej aurze bibliofil przeczyta książkę, ornitolog zajrzy do budki, dzięki umieszczonej w niej kamerze, a każdy gość spędzi przyjemnie czas spacerując, czy obserwując owady.

Realizacja projektów

Projekt obejmuje stworzenie Kącika zmysłów przy SP Słębowo; przed wyremontowanym budynkiem zostaną posadzone krzewy (róże, krzewy ozdobne - rododendrony, hortensje). W pobliżu - naprzeciw budynku posadzone zostaną drzewa i inne rośliny ozdobne. Planuje się posadzenie drzew typu lipa, wierzba płacząca itp. przy szkole od jej tyły, tak by stanowiły element ścieżek uczęszczanych przez mieszkańców lub potencjalnych turystów. W miejscach pustych, pomiędzy drzewami, krzewami, w ramach możliwości zostaną wysiane kwiaty miododajne. Z tyłu budynku, na najbliższych drzewie została umieszczona budka lęgowa z kamerką; obraz z niej zostanie udostępniony poprzez aplikację (instrukcja z pobraniem i korzystanie z aplikacji dostępna jest w szkole); w momencie zagnieżdżenia się ptaków, taka instrukcja pojawi się na profilu społecznościowym Szkoły. Cały projekt "rozkwitnie" wiosną i trwać będzie przez cały rok poprzez właściwy dobór roślin (kolorystyka, zapach, kwitnienie).

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS