Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Rzemiosła Artystycznego

Zapomniane roślinki. Wprowadzamy zioła i rośliny do użytku codziennego.


Liczba głosów

12381

Zapomniane roślinki. Wprowadzamy zioła i rośliny do użytku codziennego. Projekt ma na celu odświeżenie wiedzy i tradycji ludowych na temat pozyskiwania i zastosowania ziół w codziennym życiu. Uczestnicy samodzielnie zbiorą zioła, przygotują zielnik, na warsztatach wykonają mydełka, maceraty, susze. Jest to początek świadomego działania ku zdrowszemu życiu poprzez wspólne spotkania w plenerze i na warsztatach.

Realizacja projektów

Nasze zadanie polegało na uświadomieniu i przybliżeniu społeczności lokalnej tematyki ziół. Poprzez wykłady i praktyczne zajęcia pokazaliśmy, że to co naturalne jest zdrowe, tanie i skuteczne. Nauczyliśmy uczestników warsztatów wykonywania mydełek które nie podrażniają skóry, maceratów które nawilżają, taników oczyszczających. Radości z wypieku pieczywa z czosnkiem, rozmarynem czy ziołami. W rezultacie uczestnicy dają nam sygnały że zbuerają zioła, przygotowują preparaty. Zastanawiają się nad składem stosowanych kosmetyków.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS