Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej

"Reklamówka - przyjaciel czy wróg?"


Liczba głosów

6246

W ramach projektu chcemy razem z uczestnikami wykonać 500 toreb na zakupy, a potem rozdać je mieszkańcom. Zamiast foliówek będą kolorowe torby i mniej śmieci w śmietnikach. Wspólne, nawet małe działanie sprawi, że śmietniki nie będą "pękać w szwach" i będzie mniej wszechobecnych śmieci.

Realizacja projektów

W sierpniu i wrześniu prowadziliśmy zbiórkę używanej odzieży nadającej się do przerobienia na torby. Drogą mailową poinformowaliśmy o projekcie szkoły w śródmieściu Dąbrowy Górniczej i dzielnicy Mydlice. Z zebranej odzieży i częściowo dokupionej w sklepie z odzieżą używaną uszytych zostało 310 prostych worków (bez zdobień i uchwytów). Worki były rożnej wielkości i kształtów, gdyż starano się szyć torby bezodpadowo. Następnie zorganizowano 3 warsztaty dla młodzieży, na których z przygotowanych worków, młodzież tworzyła torby zakupowe. Torby były malowane, naszywane, uchwyty dorabiano z krawatów, rączek od toreb, sznurków, taśm itp. Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 20 w Dąbrowie Górnicze ,Zespole Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej oraz w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej, gdzie przyjechała młodzież z sąsiedniego Sosnowca. Część toreb rozdano w dniu 18 września br. na głównej ulicy Dąbrowy - ul. 3 Maja, gdzie rozstawiliśmy Namiot Aktywności, prowadząc także punkt bezpłatnej wymiany odzieży i quiz ekologiczny. Większą część toreb rozdano 20 grudnia br. podczas Jarmarku Świątecznego w Dąbrowie Górniczej. Projekt został zrealizowany w całości.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS