Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja "Dr Clown"

Ratowanie życia - to proste!


Liczba głosów

9226

Dzięki realizacji projektu "Ratowanie życia - to proste!" chcielibyśmy włączyć do prowadzonej przez nas "terapii śmiechem", redukującej stres dzieci i dorosłych znajdujących się w trudnej sytuacji choroby, elementy pierwszej pomocy i promocji ratownictwa. Pragniemy również dać możliwość szerokiego poznania Fundacji z innej strony, poprzez organizację warsztatów dla osób w każdym wieku, w tym, w ośrodkach specjalnych dla dzieci i młodzieży.

Realizacja projektów

Projekt został zrealizowany przez serię działań, takie jak realizacja konkursu plastycznego „112 każdy zna”, gdzie dzieci za wykonanie plakatu promującego numer alarmowy ratujący życie uczestniczyły w warsztatach robienia mini-znaków drogowych. Dla zwycięzców były konkursu nagrody - poduszki uszyte przez wolontariuszy Fundacji. Kolejne działanie to organizacja dwóch spotkań edukacyjnych "Raz, dwa, trzy - sztuczne oddychanie zrób i Ty" dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy otrzymali breloczki - pierwsza pomoc. Kolejne działanie to organizacja spotkania w ośrodku specjalnym z pokazów z elementami pokazów magii i iluzji z zachowaniem bezpieczeństwa oraz zabawy ruchowe związane z bezpieczeństwem.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS