Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Klub Sportowy Niewidomwych i Niedowidzących "Dalekowzroczni"

Poznaj z nami Goalballa!


Liczba głosów

20215

Poznaj z nami Goalballa! to nowatorski program rozwoju aktywizacji i integracji społecznej, przeciwdziałający wykluczeniu i izolacji osób niepełnosprawnych. W ramach projektu planujemy zorganizować otwarty trening Goalballa dla mieszkańców Szczecina. Goalball to najpopularniejsza na świecie drużynowa dyscyplina dla osób niepełnosprawnych. Trening Goalballa to okazja wczucia się w świat niewidomych i niedowidzących.

Realizacja projektów

W ramach projektu zorganizowaliśmy otwarty trening Goalballa dla mieszkańców Szczecina. Aby sprawnie zrealizować zadanie zakupiliśmy niezbędny sprzęt sportowy w postaci profesjonalnych piłek do goalballa, taśm oraz sprzętu biurowego. Uczestnicy otrzymali od nas upominki oraz udało się zorganizować drobny poczęstunek. W treningu wzięło udział ponad 100 osób, co jest rekordem pod względem naszej dotychczasowej działalności w ramach jednych zajęć. Głównym celem projektu było takie działanie, aby jak najszersza grupa osób mogła poznać możliwości i sposoby uprawiania aktywności fizycznej przez osoby niepełnosprawne. W ramach zajęć chcieliśmy również przybliżyć uczestnikom codzienne życie i trudności w funkcjonowaniu osób z dysfunkcją wzroku. Ponadto celem pośrednim była integracja środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS