Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepelnosprawnych

„Jak robią to inni? Dobre rady na odpady i czyste powietrze”


Liczba głosów

3341

Projekt „Jak robią to inni? Dobre rady na odpady i czyste powietrze” kierowany jest do osób niepełnosprawnych, seniorów, którzy ze względu na niskie dochody nie wzięli udziału w letnim wypoczynku. Głównym celem realizacji zadania jest aktywizacja, edukacja ekologiczna i integracja oraz promocja zdrowego stylu życia wśród społeczności lokalnej. Przeprowadzone w ramach projektu warsztaty pokażą jak żyć w zgodzie z naturą, by dbać o zdrowie swoje i całej społeczności lokalnej.

Realizacja projektów

W dniach 20-23.08.2019 r. zabraliśmy uczestników zadania na warsztaty ekologiczne "Jak to robią inni ?Dobre rady ba odpady i czyste powietrze. W ramach warsztatów zorganizowano: - warsztaty "Segregacja odpadów" - warsztaty "Recykling odpadów" - warsztaty "Wigierski Park Narodowy jako przykłada nieskażonego powietrza" - warsztaty "Jak tano zdrowo i ekologicznie ogrzewać dom - myślę rozumiem działam Zdrowe środowisko wokół! To od nas zależy" Zorganizowano konkursy - turniej wiedzy ekologicznej "ski park Narodowy" - konkurs fotograficzny "Wigierski Park Narodowy w obiektywie" -"Segreguj bo warto". Uczestnicy zadania zwiedzili muzeum Wigier, popłynęli gondolami w Dolinę Rospudy i Stakiem po Wigierskim Parku Narodowym. Popłynęli łodzią leptodorą z przeszklonym dnem, by poznać florę jeziora Wigry. Na podsumowanie realizacji zadania zorganizowane zostało ognisko "Ognia czar"

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS