Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego"Nasz Dom"

W naszych oczach album fotograficzny wykonany przez osoby niepełnosprawne cierpiące na zaburzenia psychiczne i upośledzone umysłowo


Liczba głosów

15373

Projekt ma na celu zorganizowanie 10 warsztatów-sesji fotograficznych, w trakcie których osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne będą robić zdjęcia mieszkańcom Gliwic oraz wykonanie 20 książek fotograficznych. Realizacja projektu wpłynie na aktywizację osób z zaburzeniami psychicznymi, kształtowanie ich poczucia podmiotowości i przynależności, ich integrację ze środowiskiem lokalnym, w tym z młodzieżą szkolną oraz kształtowanie odbioru społecznego osób z zaburzeniami psychicznymi.

Realizacja projektów

W trakcie 10 sesji warsztatów- fotograficznych osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne i upośledzone umysłowe robiły w plenerze zdjęcia mieszkańcom Gliwic. Staraliśmy się uchwycić obraz współczesnego miasta z jego niepowtarzalnym klimatem, obraz jego mieszkańców. Zdjęcia były też z okazją do rozmów, wzajemnego poznania.Uczestnicy projektu mieli też okazje podszkolić umiejętność fotografowania(chociaż przed projektem były przeprowadzone warsztaty fotograficzne) Pokłosie tych sesji stanową książki fotograficzne, które zostały rozprowadzone po bibliotekach, galeriach, szkołach.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS