Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech"

Świat widziany oczami dziecka niepełnosprawnego


Liczba głosów

19290

"Świat widziany oczami Dziecka Niepełnosprawnego" to konkurs fotograficzny,którego celem jest m.in. inspirowanie do kreatywnych działań na polu artystycznym osób niepełnosprawnych, upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.Rozwijanie zdolności obserwacji otaczającego środowiska oraz promowanie etycznych postaw wobec środowiska, budzenie wrażliwości i odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia. Projekt zakończy się prezentacją prac fotograficznych.

Realizacja projektów

W ramach projektu został ogłoszony konkurs tematyczny "świat widziany oczami dziecka niepełnosprawnego" a tematyką było piękno przyrody, natura w czystej postaci. Chętni uczestnicy mogli przygotować prace fotograficzne. Następnie powołana komisja konkursowa, oceniała prace pod względem m.in walorów artystycznych, ładunku emocjonalnego, przyrodniczego przekazu. Prace wyróżnione przez komisje zostały wywołane na papierze fotograficznym i oprawione w antyramy. Pozostałe zostały wywołane i umieszczone w albumie fotograficznym. Zorganizowano uroczyste spotkanie, na które zostali zaproszeni uczestnicy konkursu wraz z rodzicami przy wspólnym poczęstunku i wspaniałej atmosferze wręczono nagrody oraz upominki dla wszystkich biorących udział :)

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS