Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Daj Szansę

Poznajemy tajniki działania prądu i odnawialnych źródeł energii


Liczba głosów

17061

Dzięki projektowi "Poznajemy tajniki działania prądu i odnawialnych źródeł energii" dzieci będą mogły poznać tajniki powszechnego dla współczesnych czasów zjawiska, jakim jest energia elektryczna, sprawdzić i przetestować w bezpiecznych warunkach jak działa. Dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi i jak postępować w razie zagrożenia. Projekt to także okazja do kreatywnego spędzenia czasu dla dzieci.

Realizacja projektów

W ramach projektu zrealizowaliśmy warsztaty edukacyjne Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi oraz po południu zajęcia dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 „Maluch” we Włocławku. Uczniowie na warsztatach budowali proste konstrukcje robotyczne zasilane prądem o niskim napięciu. Do zbudowania konstrukcji dzieci wykorzystały proste przedmioty takie jak: kubeczek, silnik szczotkowy, pistolety do gorącego kleju, taśmy, a wszytko zasilane prądem o niskim napięciu czyli baterią 1,5V. Na zajęciach dzieci poznały ciąg przyczynowo skutkowy, proste prawa fizyki tj. przenoszenie drgań na inne przedmioty. Całe wydarzenie było zorganizowane w formie warsztatów zabawowych, dzięki czemu były znacznie atrakcyjniejsze dla młodych, a dzieci przyswajały wiedzę w działaniu, tworzeniu czegoś co stało się namacalnym efektem. Mechaniczną zabawką, która została z nimi na pamiątkę tego: że potrafią, mogą, budując poczucie własnej wartości, sprawczości i ucząc się współpracy w działaniu.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS