Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Książnica Stargardzka

#Książka dla Seniora – Widzę, Słyszę i Wiem!!!


Liczba głosów

29719

Projekt zadba o rozwój Seniorów, rozwój naszych Rodziców i Dziadków poprzez zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków dla naszych seniorów. Czytanie przez Seniorów to rozrywka wypełniająca czas wolny, a zarazem wspomagająca pracę ich mózgu i pamięć. Do tego sposób na odstresowanie się, a tym samym zdrowy sen i dłuższe życie.

Realizacja projektów

Projekt przewidywał zakup do zbiorów Książnicy Stargardzkiej literatury wydawanej z myślą o osobach starszych – słabowidzących. Nasza biblioteka z uwagi na wysokie ceny takich książek dotychczas z nich rezygnowała. W ramach realizacji zadania zakupiliśmy 133 tytuły książek z dużą czcionką. O pomoc w wyborze literatury poprosiliśmy Seniorów. Wypełniali oni ankietę, w której wskazywali na formę w jakiej chcieliby czytać książki – wybierali między książkami wydanymi dużą czcionką a audiobookami oraz wskazywali na tematykę książek jakie chcieliby czytać. Opierając się na wynikach ankiety, sporządziliśmy wykaz tytułów do kupienia. Już w dniu 28.11.2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja księgozbioru mającego służyć seniorom i innym osobom z problemami ze wzrokiem. Zakładaliśmy, że projekt realizowany będzie do 16.12.2019 roku, ale po wypełnieniu ankiety nasi seniorzy ciągle dopytywali się o te książki, nie mogliśmy więc zwlekać z zakupem książek i udostępnieniem ich dla czytelników.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS