Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Ad Fontes

Multikulturowa biblioteczka


Liczba głosów

5659

Projekt "Multikulturowa biblioteczka" to wymiana książek dla obcokrajowców w Pruszczu Gdańskim. Będą to książki obco- i polskojęzyczne, a spotkania połączone będą z bezpłatnymi, indywidualnymi konsultacjami fachowca - przedstawiciela portalu dla obcokrajowców e-Parasolka.pl - na temat funkcjonowania migrantów w Polsce. Migranci są ważni w naszym środowisku, i chcemy by czuli się tu dobrze i bezpiecznie.

Realizacja projektów

Realizacja projektu rozpoczęła się od znalezienia odpowiedniego miejsca w Pruszczu Gdańskim, które odpowiadałoby potrzebom wydarzenia. Zaprojektowane zostały grafiki do postów, plakatów i wydarzenia na Facebooku. Rozpoczęła się kampania informacyjno-reklamowa, wydarzenie zostało opublikowane na stronach organizatorów Fundacja Ad Fontes, e-Parasolka Portal dla obcokrajowców, informacja o Multikulturowej Biblioteczce wysłana została do lokalnych mediów oraz do Informatora Gdańskich Organizacji Pozarządowych. Wydrukowane zostały plakaty, a następnie rozwieszone w różnych punktach w Pruszczu Gdańskim. Zakupione zostały nowe książki obcojęzyczne, przejrzane te,które Fundacja już posiada. W dniu wydarzenia książki zostały przewiezione na miejsce. Rozłożone na udostępnionych stołach osobno dla dorosłych i dla dzieci, przygotowany został też kącik z książkami „do wzięcia” w przypadku gdyby uczestnik nie miał ze sobą książki na wymianę. Uczestnicy przychodzili falowo, dużo było rodzin z dziećmi i osób starszych. W trakcie wydarzenia pracownicy wymiany pomagali w wyborze pozycji książkowych, a pracownik Portalu dla obcokrajowców e-Parasolka udzielał porad związanych z prawem pracy w odniesieniu do migrantów. Jak na pierwszą edycję takiego wydarzenia frekwencja była dobra, warto więc kontynuować zapoczątkowaną akcję.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS