Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Creativo

Dni Edukacyjne dla Dzieci - nauka przez doświadczanie


Liczba głosów

7029

Projekt ma na celu budowanie niepowtarzalnych zabawek z prostych przedmiotów takich jak klocek drewna, drucik, filc, włóczka i tkanina. Grupa pozytywnych majsterkowiczów będzie mogła zbudować własnego, niepowtarzalnego robota. Warsztaty połączą naukę z zabawą, nauczą rozwiązywania problemów, myślenia abstrakcyjnego i współpracy.

Realizacja projektów

W ramach programu zrealizowaliśmy jednodniowe wydarzenie edukacyjne skierowane do młodzieży z lokalnej społeczności - projektem było objętych ok. 180 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Przyrodniczo- Usługowych z Jeleniej Góry. Wydarzenie było zrealizowane w formie warsztatów z majsterkowania, podczas których uczestnicy budowali ruchome konstrukcje robotyczno/mechaniczne, dzięki czemu z pozornie prostych elementów dostępnych w domach zbudowali ruchomą zabawkę, którą po zajęciach zabrali ze sobą do domów.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS