Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol

"Z matematyką przez życie - edukacja matematyczna najmłodszych"


Liczba głosów

2815

Projekt pokazuje związek matematyki z życiem codziennym. Celem projektu jest zachęcenie do logicznego i analitycznego myślenia, pobudzającego pasje i motywującego do pracy. Chcemy przekonać dzieci, że warto podnosić swoje kompetencje, ponieważ wysiłek włożony w naukę teraz, zaowocuje w przyszłości. Działania będą skierowane do najmłodszych mieszkańców, w myśl zasady “czym skorupka za młodu nasiąknie” wierzymy, że dzieci zainteresowane nauką od najmłodszych lat będą chętniej pogłębiały wiedzę.

Realizacja projektów

Projekt „Z matematyką przez życie – edukacja matematyczna najmłodszych” skierowany był do całej społeczności gminy Tereszpol. Pokazaliśmy dzieciom, młodzieży, a także ich opiekunom możliwość nauki matematyki przez zabawę. W ramach projektu odbył się konkursy: Turniej Matematyczny „Jestem Pitagorasem” oraz rodzinny konkurs na plakat „Wszechobecna matematyka”. Dla najmłodszych przewidziano matematyczno-Sportową Olimpiadę Przedszkolaka, która była połączeniem sprytu i intelektu. W przedszkolu się warsztaty artystyczne „Geometryczne motylki. Starsi uczniowie własnoręcznie wykonywali bransoletki na warsztatach „Wstęga Mobiusa jako symbol nieskończoności”. Dzieci wybrały się do fabryki słodyczy, gdzie na warsztatach „Matematyka na słodko” wykonywały lizaki. Odbyły się rozgrywki pn. „Matematyczne gry planszowe”.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS