Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI CHOCIMÓW

Warsztaty naukowe dla dzieci


Liczba głosów

10454

Dzień Inżyniera to całodniowe warsztaty, na których dzieci rozwiną drzemiącą w nich ciekawość świata, nutkę odkrywcy i kreatywność. Budowanie robotów, eksperymentowanie, programowanie czy budowanie prostego robota z silniczka, mazaków i kubeczka, tworzenie obwodów elektrycznych to tylko kilka przykładów atrakcji, które będą czekały w szkole na dzieci. Dzięki konstrukcjom, które później zabiorą do domu zyskają poczucie, że mogą osiągnąć wszystko, wystarczy odrobina kreatywności i determinacji.

Realizacja projektów

W projekcie zrealizowaliśmy całodniowe interdyscyplinarne warsztaty w szkole podstawowej w Janiku. Uczestnicy mieli zajęcia łączące w jedno przedmioty techniczne. Majsterkowali w bardzo przystępnej i dostosowanej do ich wieku formie- dzieci bawiły się nauką, uczyły współpracy w grupie, tworzyły zabawkę, która została z nimi po zajęciach. Dodatkowo w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie zrealizowaliśmy międzypokoleniowe warsztaty, na które zaprosiliśmy seniorów z ich wnuczętami.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS