Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

BYDGOSKA AKCJA NĘCENIA AKTYWNĄ NAUKĄ BANAN

Letnie Kino IX LO


Liczba głosów

13575

W ramach projektu w co drugi piątek w miesiącu (w ramach ogólnoświatowego"szkolnego strajku dla klimatu" popierającego działania Grety Thunberg) będą wyświetlane filmy dokumentalne poruszające tematykę ochrony środowiska, zanieczyszczenia nadmierną konsumpcją plastiku i wymierania gatunków. Projekcja filmów będzie poprzedzona prelekcją, a po filmie odbędzie się panel dyskusyjny zaproszonych gości. Celem projektu jest wspólne zastanowienie się nad problemem zmian klimatycznych.

Realizacja projektów

Realizacja projektu Letniego Kina przy IX LO zainicjowała działanie wspierające środowisko naturalne i aktywizujące młodzież. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt sadzonek drzew, które zostaną posadzone wiosną na terenie szkoły, zebraliśmy ponad 500 zł na ochronę lasu deszczowego, które zostaną przekazane Fundacji Biodiversitatis. Sprzęt zakupiony przez stowarzyszenie BANAN, został przekazany w użytkowanie IX Liceum w Bydgoszczy i posłuży do dalszej realizacji projektu Kina Letniego w kolejnych latach.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS