Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne

Dzieci lubią czytać.


Liczba głosów

4708

Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcenie ich do częstszego korzystania z biblioteki. Czytanie jest jedną z najpotężniejszych broni, w jaką możemy wyposażyć młode pokolenie. Czytanie poszerza horyzonty, rozbudza wyobraźnię, rozbudowuje słownictwo, jest motorem rozwoju osobistego. Ideą projektu jest utworzenie Alternatywnej Biblioteki,z pufami i stolikiem oraz z książkami zgodnymi z preferencjami dzieci.


Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach:

Realizacja projektów

Projekt o nazwie "Dzieci czytają" został zrealizowany w Alternatywnej Szkole Podstawowej prowadzonej przez Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne. Celem projektu było szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do zaangażowania się w działania w szkolnej bibliotece. Bibliotekę nazwaliśmy Alternatywną Biblioteką, zakupiliśmy do niej książki po wcześniejszej diagnozie i konsultacji z dziećmi. Dzieci urządziły bibliotekę, wyposażyliśmy ją w pufy oraz skatalogizowaliśmy nowe pozycje książkowe. Efektem projektu było, oprócz aktywizacji życia bibliotecznego, zainspirowanie naszej lokalnej społeczności do podejmowania różnych działań społecznych na rzecz dzieci i młodzieży. Projekt wpisał się w ideę naszego Stowarzyszenia, tzn. propagowanie alternatywnej edukacji oraz podążanie za zmianami globalnymi, które to zmiany wymagają innych strategii edukacyjnych i wychowawczych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS