Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej

ROBOświat - cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci z zakresu kodowania


Liczba głosów

12351

Celem projektu jest zorganizowanie warsztatów poświęconych tematyce kodowania, sterowania, tworzenia poleceń oraz budowania robotów z materiałów ekologicznych. Zajęcia mają kształtować kluczowe kompetencje dziecka i być sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, a także rozwijać ich talenty, pasje i zainteresowania, pielęgnować wyobraźnię, kreatywność i integrację z rówieśnikami. Forum Edukacyjne pozwoli zachęcić rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami.

Realizacja projektów

Dzieci z Szkoły Podstawowej w Rychnowach oraz szkoły Podstawowej w Debrznie, przez 5 tygodni, brały udział w warsztatach o tematyce programowania oraz robotów. Zajęcia prowadzone pod okiem trenerki, która posiada doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i umiejętności w prowadzeniu tego rodzaju zajęć. Każda z 4 grup, odbyła 5 spotkań w których poznała środowisko robotów, nauczyła się programowania trasy dla Ozobota oraz jego funkcji. Zajęcia z małymi robotami pobudzały wyobraźnię i kreatywne myślenie dzieci oraz rozwijały w nich umiejętność pracy zespołowej. Warsztaty były dla nich także treningiem koncentracji uwagi. Niejednokrotnie wymagały logicznego i analitycznego myślenia, podczas szukania błędów i ich naprawiania, aby mały robot zachowywał się tak jak tego oczekiwali. Dzieci wykorzystując baterie, małe silniczki i plastikowe kubki stworzyły też swojego własnego, pierwszego robota. Całość została zakończona konferencją naukową, zorganizowaną w jednej ze szkół, na której dzieci nie tylko podsumowały zdobytą przez siebie wiedzę, obejrzały krótki film z realizacji projektu, ale także brały udział w licznych eksperymentach przygotowanych na tą okoliczność. Organizacja na koniec wręczyła dyrekcji prezenty, składające się z Robotów oraz materiały, które są niezbędne do pracy z Ozobotem, wyposażając przy tym placówki w nowoczesne materiały dydaktyczne.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS