Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"

O nietoperz! Co robić?


Liczba głosów

20205

W ramach projektu "O nietoperz! Co robić?" zostaną stworzone i udostępnione w Internecie krótkie filmiki prezentujące postępowanie w różnych typowych sytuacjach związanych z nietoperzami. Kiedy reagować, co zrobić jeśli zwierzę znajdzie się w nieodpowiednim miejscu, jak pomóc. Blokowiska i domy zamieszkiwane są licznie nie tylko przez ptaki, ale i nietoperze. Każdy może przyczynić się do ochrony przyrody,tylko musi wiedzieć jak.

Realizacja projektów

Zgodnie z założeniami projektu, stworzono i opublikowanie w Internecie 2 krótkie (po ok. 2 minuty) filmiki instruktażowe - jak postępować w przypadkach spotkania lub znalezienia nietoperza w pomieszczaniach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej lub przestrzeni miejskiej. Filmy były realizowane m.in podczas prowadzenia działań interwencyjnych, sprawowania opieki nad przejętymi zwierzętami lub wypuszczania ich na wolność. Filmiki będą powszechnie dostępne i przez kolejne lata będą edukować - jak pomagać tym chronionym zwierzętom i zażegnywać potencjalne konflikty. Już w trakcie realizacji projektu wykonane na jego potrzeby materiały filmowe były wykorzystywane w regionalnych programach telewizyjnych, co dodatkowo zwiększyło oddziaływanie.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS