Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Sursum Corda

Spotkanie ze Św. Mikołajem


Liczba głosów

4984

Celem projektu jest zorganizowanie dla 100 chorych i niepełnosprawnych dzieci, ich rodzeństwa oraz dzieci naszych dorosłych,chorych podopiecznych, niezapomnianego spotkania ze Św. Mikołajem, połączonego z balem świątecznym,podczas którego spełnią się ich marzenia - dokładnie te, które spisali wcześniej w listach do Mikołaja. Dobro będzie podwójne: dzieci znów uwierzą w Św. Mikołaja, zyskają nową energię do walki z chorobą, a wolontariusze przeżyją radość widząc ich uśmiechy.


Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach:

Realizacja projektów

Projekt był realizowany od 01.10 do 24.12.2019 roku. W październiku przyjmowaliśmy listy do św. Mikołaja następnie w listopadzie opublikowaliśmy je na fecebooku Stowarzyszenia i stronie www.sc.org.pl/mikolaj/, następnie promując projekt pozyskiwaliśmy darczyńców. W ramach zadania zostało zrealizowane spotkanie ze Św. Mikołajem oraz świąteczny bal z udziałem wolontariuszy – animatorów – by dzieci mogły poczuć radość ze zbliżających się świat wsparciem. W projekcie zrealizowano zakup prezentów na 10 dzieci, zakup opakowań na prezenty, materiałów do zorganizowania balu (m.in. balonów, farbki do malowania twarzy) W wydarzeniu, spotkaniu ze Św. Mikołajem i balem wzięło udział 117 dzieci podopiecznych programu na ratunek, w tej grupie znalazły się również dzieci dorosłych podopiecznych oraz rodzeństwa tych dzieci. Więcej o projekcie „Spotkanie ze Św. Mikołajem” na wydarzeniu utworzonym na fecebookowym profilu Stowarzyszenia Sursum Corda. Zaangażowanie partnerów lokalnej społeczności pozwoliło na rozwój postaw obywatelskich oraz pobudzenie do aktywności społecznej.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS