Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Stomilek

Jedną nogą na treningu - całym sercem na boisku, dziecięca drużyna Stmilkowego AMP futbolu - IRON KIDS dzieci z niepełnosprawnością ruchową i innymi schorzeniami


Liczba głosów

32791

"Jedną nogą na treningu - całym sercem na boisku", dziecięca drużyna Stomilkowego AMP futbolu - IRON KIDS dzieci z niepełnosprawnością ruchową i innymi schorzeniami, to projekt, który jest ważny dla samych dzieci, ponieważ umożliwi im spełnianie swoich sportowych marzeń i realizowanie się poprzez sport, pomimo swoich ograniczeń. Korzyści płynące z naszego projektu, to przede wszystkim możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zwiększenie integracji społecznej dzieci niepełnosprawnych.

Realizacja projektów

Był to projekt prowadzenia treningów piłki nożnej dla dzieci w wieku 6-18 lat, które marzyły o grze w piłkę nożna, mimo swojej niepełnosprawności. AMP futbol, to piłka nożna dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn. Ta odmiana futbolu od kilku lat bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce. Akademia AMP Futbol Olsztyn to pierwsza tego typu akademia w Olsztynie i województwie warmińsko - mazurskim. Treningi były bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów w świetnych piłkarskich warunkach, tj. na salach sportowych SP nr 33 przy ul. Jeziołowicza 2 lub SP nr 25 przy ul. Wańkowicza 1 w Olsztynie i boiskach piłkarskich na terenie miasta Olsztyn. Treningi odbywały się raz w tyg. w soboty, czas prowadzonych zajęć zajęć to 1 g. Na zakończenie sezonu wzięliśmy udział w turnieju AMP polska w warszawie gdzie rywalizowaliśmy z rówieśnikami z Warszawy, Poznania i Kielc. W naszej drużynie biorą udział dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualna.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS