Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Artystyczno - Społeczne "Pracownia Przyszłości"

II edycja festiwalu Raciborzanin - to brzmi dumnie


Liczba głosów

7603

Festiwal zostanie zorganizowany na Zamku Piastowskim oraz na przystani miejskiej. Festiwal obejmie prezentację lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Wydarzenia oraz atrakcje, jakie będą na drugiej edycji festiwalu "Raciborzanin - to brzmi dumnie" będą miały na celu zaproszenie mieszkańców naszego miasta, jak i gości, do wspólnych działań z wykorzystaniem wyjątkowej zabudowy i krajobrazu naszego miasta. Dla mieszkańców i gości przewidujemy darmowy poczęstunek.

Realizacja projektów

W ramach projektu w dniu 15.09.2019r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu zorganizowana została II edycja festiwalu "Raciborzanin to brzmi dumnie". Festiwal połączony był ze zbiórką charytatywną na rehabilitację i dalsze leczenie małej Zosii. W ramach festiwalu odbyła prezentacja lokalnych stowarzyszeń. Swoje stoiska przygotowali: Drengowie Znad Górnej Odry, Jednostka Strzelecka 3054 Racibórz, Julia Parzonka, Klub dla Młodzieży Strefa, Raciborski Klub Tenisowy, Raciborski Klub Off-Road SRC4x4, Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji Podaj Rękę, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum, Stowarzyszenie Persona na Rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego, Street Workout Racibórz, Środowiskowy Dom Samopomocy i Zielony Racibórz, Stowarzyszenie Jeździeckie Huzar. Dzięki projektowi coraz więcej lokalnych stowarzyszeń otrzymuje szansę zaprezentowania swoich osiągnięć. W festiwalu udział wzięły również raciborskie zespoły The Emperors i Alge’aters, odbyła się też prezentacja Gym-Team Miczajka i zumba z Joanną Dutkiewicz. Można było m.in. zobaczyć sprzęt strażacki, przejechać się konno i bryczką, jak również kabrioletem, skorzystać z usług barberskich, spróbować wody raciborskich wodociągów, lodów, a także zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Dzieci bawiły się z Myszką Miki i Minnie. Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród stowarzyszeń jak i mieszkańców miasta.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS