Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Moja Fundacja

Ekologicznym krokiem przeciwko hejtowi


Liczba głosów

9960

Celem projektu jest zmienienie oblicza przejścia podziemnego przy szkole "Mechanik". Uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych pomalują go na nowo w myśl przeciwdziałania hejtowi w sieci i w życiu.Kolejne zamierzenia to posprzątanie wspólnie Jeleniej Góry - początkowo będzie to zbieranie i zgniatania butelek PET oraz zmiana jednego z dzikich wysypisk w cudowne miejsce do odpoczynku.

Realizacja projektów

Zaangażowaliśmy ponad 100 uczniów i nauczycieli z 8 szkół średnich miasta Jeleniej Góry przy realizacji akcji ekologiczno-anyhejtowej. Były to szkoły: • Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej • Zespół Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego • Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego • Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida Reprezentacje każdej szkoły – w ramach konkursu - wykonały w przejściu podziemnym swoje antyhejtowe graffiti, które już na stałe zdobią to przejście. Nadmieniam, że wcześniej w tym tunelu dochodziło do bijatyk tzw. „ustawek” młodzieży o których wspominały również media ogólnopolskie. Znaczącym rezultatem naszej akcji jest również fakt, że pomimo upływu kilku miesięcy nikt nie zamalował prac uczniów. Nie pojawiły się też żadne wulgarne „malunki”, co wcześniej miało często miejsce. Są natomiast nowe piękne prace innych nieznanych twórców również o zabarwieniu antyhejtowym (zdjęcie – załącznik nr 1 i 2). Dodatkowym rezultatem akcji, było posprzątanie przez młodzież popularnej wśród mieszkańców kilkukilometrowej drogi spacerowej do tzw. „Perły Zachodu”. Zebraliśmy ponad 200 kg śmieci. Był to konkurs w/w szkół na największą ilość zebranych śmieci.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS