Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Nova

Zbiórka Artykułów Papierniczych ZAP


Liczba głosów

3659

Projekt wspomaga pracę domów dziecka i pomocy społecznej oraz dostarcza zabawy i radości dzieciom z hospicjów na terenie Bydgoszczy i Piły. Działania w projekcie obejmują przygotowanie i realizację przedstawienia teatralnego oraz zbiórkę artykułów dla dzieci z domów dziecka i hospicjów na terenie Bydgoszczy i Piły.


Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach:

Realizacja projektów

Projekt Zbiórka Artykułów Pomocniczych (papierniczych) ZAP rozpoczął się od planowania i budżetowania już w kwietniu 2019 roku. Ten etap zakończyliśmy w czerwcu. W lipcu i sierpniu uzupełniliśmy bazę danych o szkoły, które byłyby w stanie wziąć udział w projekcie. We wrześniu 2019 odbyliśmy spotkania z przedstawicielami instytucji. Do projektu zgłosiło się 20 placówek (w tym 2 z Piły). W tym samym miesiącu rozpoczęły się również przygotowania do finału, który miał odbyć się 29 listopada. W październiku przygotowaliśmy i dostarczyliśmy materiały do placówek. Zbiórka trwała od 4 do 22 listopada. Odebrane materiały przeliczyliśmy i podzieliliśmy do 4. beneficjentów: DPS Słoneczko w Bydgoszczy, DPS w Nakle nad Notecią (szkoły z Nakła zgłosiły chęć wsparcia tej instytucji), Hospicja Światło i Nadzieja z Torunia. Łącznie w szkołach pracowało 257 wolontariuszy, którym udało się zebrać 16 177 złotych w artykułach. 29 listopada odbył się finał akcji, w którym udział wzięli uczniowie z ZSM1, ZSE-A, VII LO w Bydgoszczy i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nakle nad Notecią. Film z realizacji projektu: https://youtu.be/DsfhO7wclGs

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS