Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Witkowie

Święto Pyry dla każdego, dla małego i dużego.


Liczba głosów

7725

Projekt "Święto Pyry dla każdego, dla małego i dużego" to festyn z malowaniem murali, przygotowywaniem i degustacją potraw z ziemniaka, prelekcje ekspertów oraz gry i zabawy związane z pyrami. Animacje i konkursy na największego ziemniaka, najciekawszy kształt ziemniaka, obieranie ziemniaków na czas i najdłuższą obierkę ziemniaczaną. Dzięki temu wydarzeniu uczestnicy zapoznają się z charakterystyką i różnorodnością ziemniaka oraz pogłębią wiedzę o rolnictwie i jego wpływie na nasze życie.

Realizacja projektów

Zorganizowaliśmy gminny festyn z wiodącym tematem ziemniaka. Przygotowania do festynu rozpoczęliśmy warsztatami z 40 dzieci w wieku 8 – 10 lat, w trakcie których, uczestnicy zostali zaznajomieni z tematem, sposobami tworzenia murali, szkicowaniem projektów, oraz zajęciami z animatorem. W trakcie festynu dzieci malowały murale na płytach k-g o tematyce rolniczej i zdrowej żywności. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 200 mieszkańców, którzy wraz z rodzinami wzięli udział w konkursach i zabawach oraz degustacjach przygotowanych przez zaproszone Koło Gospodyń Wiejskich oraz firmę cateringową, ponadto mieszkańcy mogli pod okiem specjalistów zbadać tkankę tłuszczową i porozmawiać o zdrowiu w punkcie konsultacyjnym. Była to dobrze odebrana przez społeczność okazja do integracji środowiska i zacieśniania kontaktów międzyludzkich. Do konkursów zaprosiliśmy zarówno dzieci, młodzież i dorosłych, tatusiowie dzielnie walczyli w zawodach na najdłuższą obierkę ziemniaczaną, młodzież rzucała ziemniakiem do celu, a najmłodsi turlali ziemniaka po torze przeszkód. Na specjalnym stanowisku animatorzy pokazywali jak zrobić z mąki ziemniaczanej ciecz nienewtonowską. Festyn zakończyliśmy wykładem o ziemniakach, sposobach ich rozróżniania i zdrowym wpływem kartofli. Najmłodszym uczestnikom rozdaliśmy drobne upominki i gadżety. Wydarzenie zostało dobrze odebrane w społeczeństwie, które wyraziło aprobatę i chęć kontynuacji tej formy integracji w przyszłości.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS