Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Miejska Biblioteka Publiczna

Alfabet smaków - czyli kulinarna rozpusta w Bibliotece!


Liczba głosów

6180

Projekt to 5 różnych warsztatów kulinarnych. Słynny bloger, autor książek, Vegenerat Biegowy zabierze nas do kuchni wegańskiej. Podczas rodzinnego gotowania najmłodsi podejmą pierwsze kulinarne wyzwania pod okiem dorosłych.Mali szefowie kuchni na start to warsztat dla dzieci w wieku 8-13 lat, o samodzielnie przygotowywanych zdrowych przekąskach. Z Gangiem Czekoladożerców łasuchy poznają wyjątkowe właściwości czekolady i przygotują własne smakołyki. Cuda miodu to spotkanie z pszczołami oko w oko.

Realizacja projektów

Przeprowadziliśmy cykl czterech różnorodnych warsztatów promujących smaczny i zdrowy sposób odżywiania. Pasjonat pszczelarstwa z wieloletnim doświadczeniem opowiadał, jak istotne w naszym życiu są pszczoły. Uczestnicy spotkali się z pszczołami oko w oko i posmakowali wyrobów prosto z pasieki. Z Gangiem Czekoladożerców poznaliśmy wyjątkowe właściwości czekolady i przygotowaliśmy własne smakołyki. W kuchni wielopokoleniowej najmłodsi podjęli pierwsze kulinarne wyzwania pod okiem dorosłych. Mali szefowie kuchni na start – dzieci w wieku 8-13 lat nauczyły się samodzielnie przygotowywać zdrowe przekąski. Podczas warsztatów zaprezentowaliśmy nasz bogaty zbiór książek kulinarnych, propagujący nowoczesne trendy zdrowego odżywiania.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS