Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ziemięcicach

TĘCZOWA DOLINA ROZKWITA KOLORAMI


Liczba głosów

15120

Projekt "TĘCZOWA DOLINA ROZKWITA KOLORAMI" to inwestycja w naturę.Celem naszego projektu jest wielozmysłowa stymulacja podopiecznych ośrodka, dzieci z okolicznych szkół, przedszkoli, miejscowości oraz dorosłych. Na otwartym dla każdego terenie chcemy stworzyć miejsce, które przyciąga kolorami, zapachami, kształtami, pozwala odpocząć, uczy, rozwija, stymuluje. Miejsce, w którym można po prostu odpocząć.

Realizacja projektów

Projekt „Tęczowa Dolina rozkwita kolorami” pozwolił na wzmożoną terapię podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ziemięcicach. W ramach projektu zakupiono różnorodne rośliny, skrzynie do nasadzenia roślin, donice, ziemię ogrodową, narzędzia dla dzieci do pracy w ogrodzie. Ponadto W czasie trwania projektu podopieczni ośrodka nasadzali rośliny, dbali o nie i czerpali z ich dobrodziejstwa. Zajęcia na łonie natury przysporzyły dzieciom wiele radości. Dzięki projektowi wszyscy podopieczni również Ci poruszający się na wózkach mieli możliwość uczestnictwa w nasadzaniu roślin. Dzięki projektowi mieszkańcy okolic jak również uczniowie szkół i przedszkoli odwiedzali nasz ogród w którym odpoczywali na łonie natury w towarzystwie zieleni. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia z użyciem nasadzonych roślin – zajęcia przeprowadzone były z hortiterapeutą.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS