Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Miejski Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień"

Skrawek nieba dla seniora


Liczba głosów

32055

Projekt pt.:"Skrawek nieba dla seniora" zakłada zakup betonowego stolika do gry w szachy/chińczyka i ławek do ogrodu MDPS "Złota Jesień".Głównym przesłaniem projektu jest utworzenie oazy spotkań, relaksu i aktywizacji pensjonariuszy Domu oraz odwiedzającej ich społeczności lokalnej. Miejsce do gier i biesiad na zewnątrz pomoże w pokonywaniu własnych słabości i ograniczeń, otwieraniu się na drugiego człowieka, jednoczeniu pokoleń oraz motywowaniu do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu

Realizacja projektów

W ramach projektu "Skrawek nieba dla seniora" zakupiony został betonowy stół wraz z taboretami do gry w szachy/chińczyka wraz z transportem oraz materiałami budowlanymi niezbędnymi do osadzenia i zakotwiczenia w podłożu stołu i taboretów. Zakupiono też ławkę drewnianą do ogrodu MDPS "Złota Jesień". Zakup betonowego stołu i taboretów realizowany był na nasze indywidualne zamówienie. Blisko połowa mieszkańców naszej jednostki porusza się na wózkach inwalidzkich, więc zrezygnowano w zakupu standardowego kompletu stół + 4 taborety na rzecz stołu + 2 taborety (aby połowa miejsc przy stole przystosowana była dla osób niepełnosprawnych). Betonowe stoły i taborety do gier na zewnątrz są produktami bardzo ciężkimi, wymagającymi specjalistycznego transportu. Skorzystaliśmy z usługi transportowej oferowanej przez sprzedawcę stołu. Odpowiedniego przygotowania, ustabilizowania i utwardzenia wymaga grunt wokół stołu. Zakupione więc zostały płyty betonowe i tarasowe wraz z transportem, a także piasek i cement do osadzenia i zakotwiczenia stołu i taboretów w podłożu. Utworzono piękną, bezpieczną i komfortową oazę spotkań, relaksu i aktywizacji mieszkańców domu i odwiedzających ich gości. Do betonowego stołu przymocowano plakietkę informacyjną.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS