Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja "BRAJLÓWKA"

Niewidomi i Słabowidzący Bardziej Sprawni - Bardziej Samodzielni


Liczba głosów

10533

Projekt jest odpowiedzią na problem ograniczenia aktywności ruchowej, a przez to zmniejszenie samodzielności z powodu ograniczenia widzenia lub całkowitego jego braku. Dzięki jego realizacji niewidomi i słabowidzący mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w cyklu zajęć ruchowych prowadzonych przez rehabilitanta, by stać się bardziej sprawnymi i aktywnymi w życiu.

Realizacja projektów

Głównym działaniem projektu "Niewidomi i Słabowidzący Bardziej Sprawni - Bardziej Samodzielni" było przeprowadzenie cyklu 12 zajęć usprawniających dla osób z niepełnosprawnością wzrokową. Odbywały się one w użyczonej nieodpłatnie świetlicy tyflologicznej Koła Polskiego Związku Niewidomych w Mikołowie, a prowadziła je wykwalifikowana rehabilitantka, pani Paulina Jarząb. Program zajęć miał zindywidualizowany charakter - ćwiczenia dobierane były do możliwości poszczególnych uczestników. Było to możliwe dzięki profesjonalizmowi prowadzącej, jak również dzięki wykorzystaniu zakupionego w ramach projektu sprzętu gimnastycznego. Dla uczestników projektu był przygotowywany drobny poczęstunek (kawa, herbata, zimne napoje i drobne słodycze). Dzięki udziałowi w projekcie poprawiła się sprawność ruchowa jego beneficjentów, czego skutkiem było zwiększenie ich aktywności, poprawa mobilności oraz zmniejszenie podatności na kontuzje. Zdecydowana większość uczestników projektu zadeklarowała chęć kontynuowania takich zajęć w przyszłości.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS