Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Fundacja Mobilności Aktywnej

Edukacja Rowerowa 2.0


Liczba głosów

11143

Projekt odpowiada na problem bezpieczeństwa młodych rowerzystów, którzy w ramach zajęć szkolnych i nauki na kartę rowerową nie mają przewidzianej praktycznej nauki jazdy po ulicach, trasach rowerowych i skrzyżowaniach. W ramach projektu odbędą się praktyczne zajęcia dla 10 grup uczniów ze szkół podstawowych z Kraśnika i Opola Lubelskiego oraz szkolenie dla nauczycieli dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów, problematyki edukacji rowerowej i prowadzenia zajęć praktycznych z uczniami.

Realizacja projektów

Podczas projektu zrealizowane zostały dwa działania związane z tematyką edukacji rowerowej. Pierwszym było szkolenie dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego ze szkół podstawowych w Kraśniku (nie dotarli nauczyciele z Opola Lubelskiego), obejmujące część teoretyczną w Urzędzie Miasta Kraśnik i praktyczną na rowerach w ruchu drogowym. Drugim elementem były zajęcia praktyczne w ruchu drogowym dla 8 grup uczniów w szkołach podstawowych, trwające 3x45 min. obejmujące część treningową przy szkole (sprawdzenie rowerów i ćwiczenia koordynacyjne), a następnie przejazd po mieście z poznaniem różnych sytuacji na drodze i ćwiczeniami indywidualnymi na skrzyżowaniach. W szkoleniu wzięło udział 7 nauczycieli z 6 szkół w Kraśniku (wszystkie szkoły), w zajęciach praktycznych 77 uczniów, w tym 50 w Kraśniku (6 grup) oraz 27 w Opolu Lubelskim (2 grupy). Dodatkowo, poza osobami uczestniczącymi w szkoleniu, w zajęciach praktycznych wziął udział jeszcze jeden nauczyciel z Kraśnika i dwóch z Opola Lubelskiego.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS