Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Janczowej

Janczowski ogród warzywno-kwiatowo-ornitologiczny


Liczba głosów

5457

Janczowski ogród warzywno-kwiatowo-ornitologiczny jest projektem, który pozwoli na realizację wielu celów przez społeczność lokalną. Pomoże w realizacji przez dzieci celów zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego z takich przedmiotów jak przyroda, biologia, a także kształcenia specjalnego. Ogród będzie żywym laboratorium dla uczniów. Będzie miejscem spotkań dla rodzin ze wsi Janczowa.


Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach:

Realizacja projektów

Janczowski ogród warzywno-kwiatowo-ornitologiczny to projekt, w który zaangażowało się mnóstwo ludzi dobrego serca. Mieszkańcy wsi, członkowie OSP, uczniowie i ich bliscy (rodzice i dziadkowie), nauczyciele, również emerytowani oraz członkowie naszego Koła wspólnie pracowaliśmy nad powstaniem wspaniałego miejsca, w którym można odpocząć, zrelaksować się, miło spędzić czas z rodziną i przede wszystkim poprowadzić lekcje przyrody i biologii. Ogród to połączenie różnorodności kwiatowej i warzywno-owocowej. W skrzyniach posiano i posadzono kwiaty, zioła i warzywa, tuż obok znajdują się krzewy ozdobne i owocowe. Na całym terenie wokół ogrodu rozwieszono budki dla ptaków. Przy budynku szkolnym osadzono beczkę na deszczówkę, której będziemy używać do podlewania roślinności. Do pracy w ogrodzie zakupiono dla dzieci mnóstwo różnorodnych narzędzi (konewki, grabki, łopatki, radełka, szpadelki, tabliczki kredowe do opisywania roślin) oraz odzież ochronną (rękawiczki ogrodowe i fartuszki), które będą im służyć przed długi czas. Październik był dla naszych dzieci bardzo pracowitym miesiącem, gdyż musiały przygotować ogród, zasadzić i posiać warzywa i kwiaty. Nauczyły się również jak zabezpieczyć rośliny na zimę, tak aby wiosną można je było nadal pielęgnować i cieszyć się latem owocami i już nie mogą doczekać się cieplejszych miesięcy. Dzięki Programowi "Decydujesz, pomagamy" w Janczowej jest przepiękne miejsce dla każdej osoby kochającej przyrodę bez względu na wiek.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS