Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Zrównoważonego

Dzieci XXI wieku


Liczba głosów

12281

Wprowadzamy dzieci koszalińskich szkół podstawowych w XXI wiek. Celem projektu jest zapoznanie dzieci z kreatywnymi zawodami, z ich wymaganiami i możliwościami wykorzystania w przyszłości. Dla większości rodziców designer, webmaster, networker czy copywriter to pojęcia abstrakcyjne, a przecież współcześnie są to najlepiej płatne na świecie zawody. Studenci Politechniki Koszalińskiej przekonają dzieci, że w XXI wieku największe perspektywy dają zawody kreatywne, które nie są takie trudne.


Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach:

Realizacja projektów

Projekt "Dzieci XXI wieku" został zrealizowany w dniach 02.09 - 24.09.2019 r. Wzięło w nim udział 32 uczniów koszalińskich szkół podstawowych. Projekt był promowany na stronie internetowej stowarzyszenia oraz na Facebook oraz w ok. 50 szkołach podstawowych w Koszalinie (ulotki, plakaty). Ponadto ogłoszenia zostały zamieszczone w 6 wydaniach gazety lokalnej Free TV o zasięgu powiatowym. Nakład - 5000 egzemplarzy. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez studentkę Politechniki Koszalińskiej, gdzie głównym celem było zapoznanie się z wymaganiami stawianymi zawodom XXI wieku. Dzieci dowiedziały się, jakie są to zawody, na czym polega praca w tych zawodach. Utworzono 4 grupy po 8 dzieci. W każdej grupie przeprowadzono 10 godzin lekcyjnych warsztatów (razem 40 godzin lekcyjnych). Poza tym, każda grupa uczestniczyła w 3 godzinach lekcyjnych konsultacji doradztwa zawodowego, gdzie uczestnicy projektu dowiedzieli się jakie predyspozycje powinien mieć kandydat na designera, webmastera, networkera czy copywritera.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS