Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Caritas Diecezji Radomskiej

"Kreatywny misz masz" - czyli zajęcia dla dzieci i osób niepełnosprawnych


Liczba głosów

16144

Projekt przewiduje organizację kreatywnych warsztatów dla min. 120 dzieci i osób niepełnosprawnych z Radomia, w ich czasie wolnym, więc zapobiega niewłaściwym zachowaniom ludzi młodych. To także ciekawa oferta dla rodziców, która pozwoli na rozwinięcie zainteresowań i pasji oraz kluczowych kompetencji ich dzieci. Najważniejsza korzyść płynąca z realizacji zadania to szansa na rozwój i wspieranie w dorastaniu, gdy ten start z przyczyn losowych jest utrudniony.

Realizacja projektów

Projekt pn.: "Kreatywny misz-masz" czyli zajęcia dla dzieci i osób niepełnosprawnych, obejmował przeprowadzenie 30 godzin w ramach zajęć: - kulinarnych - ogólnorozwojowych - plastyczno - kulturalnych dla 120 dzieci i osób niepełnosprawnych z Radomia. Głównym celem projektu było budowanie szansy na rozwój społeczny i intelektualny dzieci z rodzin mających trudniejszą sytuacje rodzinną, w tym niepełnosprawnych i przedszkolaków. Uwrażliwiły one ich artystycznie i wsparły rozwój motoryki. Na zajęciach były wykonywane czynności manualne, pobudzające kreatywność, wrażliwość, ćwiczenie logistycznego myślenia, rozbudzające bodźce zmysłowe. Zajęcia przyczyniły się do zapobiegania niewłaściwym zachowaniom ludzi młodych. To także ciekawa oferta dla rodziców, która pozwoliła na rozwinięcie zainteresowań i pasji oraz kluczowych kompetencji dzieci/podopiecznych.

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro Programu
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl
telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

KONTAKT DLA MEDIÓW

Joanna Żołnierska (Agencja Garden of Words)
e-mail: j.zolnierska@gardenofwords.pl
telefon: 512 352 178

POZNAJ NAS